Czy można lecieć do Turcji?

Słoneczna i piaszczysta plaża w Turcji

Sezon wakacyjny w pełni. Wiele osób szuka idealnego miejsca na wakacje. Miejsca, w którym będzie można doskonale wypocząć. Gdzie nie trzeba się martwić o pogodę, gdyż w sezonie zawsze świeci słońce. Gdzie morze ciepłe, jedzenie doskonałe, ceny niskie a ludzie bardzo przyjaźni. Takie idealne miejsce istnieje i jest nim oczywiście Turcja.

Bezpieczne wakacje w Turcji

Z wielkim prawdopodobieństwem można powiedzieć, że kto raz odwiedził Turcję, będzie do niej zawsze wracał. To doskonałe miejsce na wakacje. I co najważniejsze, bezpieczne miejsce na wakacje. Zwłaszcza w rejonach turystycznych, gdzie wszystko przygotowane jest pod turystę. Więc można spokojnie jechać na wakacje do Turcji, bo jest tam bezpiecznie i miło. Odpowiedź na pytanie, czy można lecieć do Turcji jest oczywiście twierdząca.

A co z obostrzeniami covidowymi w Turcji?

Oczywiście covid dotarł też do Turcji. Dotarł i trochę wywrócił turystykę do góry nogami. Ale wszystko już wróciło do względnej normalności. I jeśli chodzi o turystów, to nie nałożono na nich żadnych specjalnych obostrzeń. Muszą oczywiście przestrzegać ogólnych zasad, ale zasady te podobne są do tego, co trzeba robić w Polsce. Czyli maseczkę zakładamy w środkach komunikacji oraz w miejscach publicznych. Na całe szczęście na plaży nie trzeba mieć maseczki.

Na 72 godziny przed przyjazdem do Turcji należy wyrobić sobie kod HES. Jest on darmowy i wymagany w wielu miejscach. Jeśli jesteśmy zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki i mamy zaświadczenie potwierdzające ten fakt, nie obowiązuje nas kwarantanna. Podobnie rzecz ma się w przypadku osób, które mają negatywny wynik testu. Może to być test antygenowy lub test PCR. Także ozdrowieńcy są zwolnieni z kwarantanny. Najwięcej najświeższych informacji na temat koronawirusa w Turcji znajdziecie tutaj.

Po przylocie z Turcji do Polski może nas czekać 10 dniowa kwarantanna. Aby jej uniknąć trzeba być zaszczepionym w pełnym cyklu. Można też wykonać test PCR lub antygenowy. Ale należy go wykonać w Polsce i zrobić to nie wcześniej niż na 7 dni po przekroczeniu granicy.

Warto pokonać te kilka niedogodności związanych z covidem, aby odpocząć w przyjemnych warunkach. W Turcji jest bezpiecznie i wakacje spędzone w niej to naprawdę niezapomniany czas. Planując najbliższe wakacje warto wziąć tą destynację pod rozwagę. Przemawia za tym wiele argumentów. Jednym z nich jest cena coli w Turcji. Musicie wiedzieć, że 2l cola w Turcji kosztuje, w przeliczeniu na złotówki, tylko 4 zł! No to jest argument! Już wiecie czy można lecieć do Turcji na wakacje. Pewnie, że można. Ba! Nawet trzeba, bo warto.